Region Syddanmark

 

Regionsbestyrelsen Syddanmark

2018/2019

Kim Ebbehøj - Formand og Landsrådsmedlem (valgt 2017) 
Tlf.: 88 72 65 37/ 27 90 65 37
Mail: kton@sonderborg.dk
Sønderborg Ungdomsskole, afd. Als
Sønderborg Kommune

Tilde Lindvig - Næstformand (valgt i bestyrelsen 2018 og valgt som næstformand 2017) 
Tlf.: 50 82 11 11
Mail: tildelindvig96@hotmail.com
Klub: UngSyd og UngVest Odense
Odense Kommune

Gitte Jensen – Landsrådsmedlem (Valgt i bestyrelsen i 2018 og valgt til landsrådsmedlem i 2018) 
Tlf.: 27 39 56 63
Mail: gnl@nyborg.dk
Nyborg Ungdomsskole/Aktivhuset Nyborg Fritids- og Ungdomsklub.
Nyborg Kommune

Nazim Gürkan - Økonomiansvarlig (valgt 2018) 
Tlf.: 24 85 62 85
Mail: nazg@odense.dk
UngSyd Odense
Odense Kommune

Lisbeth Teglbjærg – Bestyrelsesmedlem – (valgt i 2018) 
Tlf.: 21 84 08 96
Mail: lisbt@nyborg.dk
Nyborg Ungdomsskole
Nyborg Kommune

Otto S. Sørensen – Bestyrelsesmedlem – suppleant for landsrådsmedlem (valgt i 2018) 
Tlf.: 24 79 48 14
Mail: haots@vejle.dk
Vejle Ungdomsskole
Vejle Kommune

Annika Peters – Bestyrelsesmedlem (valgt i 2018) 
Tlf.: 0049 17680645801
Mail: annika@sdu.de
Rendsborg Ungdomshus
Flensborg

Christian Beier – Bestyrelsesmedlem – suppleant til landsrådsmedlem (valgt i 2017) 
Tlf.: 30 46 44 88
Mail: beier@live.dk
Sønderborg US – Klub 54
Sønderborg Kommune

Sofie-Patrizia Boisen - Ungerådsmedlem af Landsrådsmedlem (valgt i 2017) 
Tlf.: 22 20 72 59
Mail: bojsens7@gmail.com
Klub 54 Sønderborg
Sønderborg Kommune

Martin Bysted - Ungerådsmedlem - (valgt i 2016) 
Tlf.: 20 82 90 27
Mail: bystedhd@live.dk
Klub 54 Sønderborg
Sønderborg Kommune

Sinbad Bahri - Ungerådsmedlem (valgt i 2018) 
Tlf.: 42 76 83 63
Mail: bahrisindbad@gmail.com
Klub 54 Sønderborg
Sønderborg Kommune

Mellisa Marianne Gürkan - 1. suppleant til Ungerådsmedlem af Landsrådsmedlem (valgt i 2018) 
Tlf.: 42 66 11 56
Mail: Mellisagurkan@hotmail.com
UngOdense
Odense Kommune

Trine N. Warming- 1. suppleant til Ungerådsmedlem (valgt i 2018) 
Tlf.: 30 27 03 04
Mail: trinewarming@gmail.com
Sønderborg Ungdomsskole Klub 54
Sønderborg Kommune

Viktor Urs Melby - 2. suppleant til Ungerådsmedlem (valgt i 2018) 
Tlf.: 60 55 85 54
Mail: ursmeelby@gmail.com
Sønderborg Ungdomsskole Klub 54
Sønderborg Kommune

Sascha Døstrup- Tilforordnet medlem 
Tlf.: 0049 15256161767
Mail: sascha@sdu.de
Sortevej Børne og -Ungehus
Flensborg

Nina Fredensborg Øhlenschlæger - Revisor 
Tlf.: 29631026
Mail: nf@odense.dk
UngSyd
Odense Kommune

Jesper Nielsen - Revisor
Mail: jen@nyborg.dk
Nyborg Ungdomsskole
Nyborg Kommune