Region Sjælland

Regionsbestyrelsen Sjælland
 

2019/2020 

Steen Krogdahl – formand og Landsmedlem (valgt 2019)
Tlf.: 24 96 11 88
Mail: steenlk@Roskilde.dk
Roskilde Nord
Roskilde Kommune

Tim Zwisler – Næstformand (valgt 2019)
Tlf.: 24 99 14 01
Mail.: zwisl@faxekommune.dk
Faxe Ungdomsskole
Faxe Kommune

Mathias Jørgen Mathiesen – Landsrådsmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 25 23 04 04
Mail: mjm@it.dk
Ringsted Ungdomshus Syd
Ringsted Kommune

Niels Plet-Hansen – Økonomiansvarlig (valgt 2018)
Tlf.: 72 36 29 16
Mail: pleth@holb.dk
Holbæk Ungdomsskole
Holbæk Kommune

Camilla Milano Garde – Bestyrelsesmedlem (valgt 2019)
Tlf.: 91 55 08 01
Mail: camillamg@roskilde.dk
Klub Roskilde Nord
Roskilde Kommune

Maiken Krogdahl – Bestyrelsesmedlem (valgt 2019) - Suppleant for Landsrådsmedlemmet
Tlf.: 24 80 26 79
Mail: maikenrp@roskilde.dk
Klubberne i Roskilde
Roskilde Kommune

Anne Nikolajsen – Bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 20 37 16 72
Mail: akni@ringsted.dk
Ringsted Ungdomsskole
Ringsted Kommune

Preben Gori - Bestyrelsesmedlem (valgt 2019)
Tlf.: 23 24 24 40
Mail: prebeng@roskilde.dk
Klub Viadukten
Roskilde Kommune

Søren Myrup - Bestyrelsesmedlem (valgt 2019)
Tlf.: 72 36 63 41
Mail: myrup@holb.dk
Holbæk Ungdomscenter
Holbæk Kommune

Bodil Jacobsen - Bestyrelsesmedlem (valgt 2019)
Tlf.: 28 70 89 41
Mail: bojak@slagelse.dk
Kok – Tuk Junior- og ungdomsklub
Slagelse Kommune

Julie Nielsen – Ungerådsmedlem som også er Landsrådsmedlem (valgt 2019) 
Tlf.: 23 25 42 02
Mail: juliescnielsen@gmail.com
Klubberne i Roskilde
Roskilde Kommune

Claudia Siemons – Ungerådsmedlem (valgt 2019) 
Tlf.: 91 25 06 01
Mail: Claudiausiemons@icloud.com
Klub Roskilde Nord
Roskilde Kommune

Athena Rhod – 1. suppleant for ungerådsmedlemmet som også er Landsrådsmedlem (valgt 2019)
Tlf.: 61 41 69 81
Mail: athenarhod@hotmail.dk
Klubberne i Roskilde
Roskilde Kommune

Liv Hyldahl Kliem Jørgensen - 2. suppleant for ungerådsmedlemmet som også er Landsrådsmedlem (valgt 2019)

Victor Emil Astrup Madsen - 1. suppleant til Ungerådsmedlemmet (valgt 2019)
Tlf.: 60 68 78 27
Mail: spiltilvictor@gmail.com
Ringsted Ungdomsskole
Ringsted Kommune

Magnus Willaing Kjøller - 2. suppleant til Ungerådsmedlemmet (valgt 2019)
Tlf.: 61 79 13 74
Mail: magnus.willaing@gmail.com
Klub Roskilde Nord
Roskilde Kommune

Aksel Poulsen - Revisor (valgt 2019)
Tlf.: 40 36 39 28
Mail: akpo@outlook.dk

Henrik Hansen - Revisor (valgt 2019)
Tlf.: 21 27 47 49/55 77 77 58
Mail: heli@stofanet.dk
HG. Fritidsklub
Næstved Kommune