Region Midtjylland

Regionsbestyrelsen Midtjylland

2019/2020

Per Larsen Formand og landsrådsmedlem (valgt 2019)
Mobil: 20 14 65 15
Mail: perlarsen@ungnorddjurs.dk
Ung Norddjurs

Jakob Vendelbo Kristensen -  Næstformand, suppleant til formand i landsrådet (valgt 2019)
Mobil: 22 57 80 21
Mail: jvk@viborg.dk
Viborg Ungdomsskole og klubområde

Claus Hansen - Landsrådsmedlem (valgt 2018)
Mobil: 40 86 74 08
Mail: ch@randers.dk
SSP/Randers USK

Hazem Alchamat - Ungerådsmedlem og Landsrådsmedlem (valgt 2018)
Mobil: 52 30 85 02
mail: hazem007sh@gmail.com
Ung Silkeborg

Amalie – Ungerådsmedlem (valgt 2019)
mobil: 26 29 08 35
mail: am.skree@gmail.com 
UngNorddjurs

Thomas Mouritsen –  bestyrelsesmedlem (valgt 2019)
Mobil: 24 22 60 17
Mail: thomas@mouritsen.nu
Syddjurs Ungdomsskole

Ludvig Thesbjerg – Økonomiansvarlig (valgt 2019)
Mobil: 29 36 80 25
Mail: luth@skivekommune.dk
Ungdomsskolen Skive

Pernille Fog – bestyrelsesmedlem (valgt 2019)
Mobil: 61 65 21 92
Mail: pernille.fog@silkeborg.dk
Vestre Ungdomsklub/Ung Silkeborg

Susanne Thune Domino (valgt 2019)
Tlf.: 30 56 07 24
Mail: SusanneThune.Domino@silkeborg.dk
UngSilkeborg

Christian Skov Nielsen, bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
Mobil: 30 48 82 13
chri64u8@frifavrskov.dk
Voldumegnens Friskole

Patrick Nordskov, bestyrelsesmedlem (valgt 2019)
mobil: 29 66 57 86
Mail: patr847b@dblit.dk
UngHerning

Mette Najbjerg (valgt 2019)
Tlf.: 28 45 93 47
Mail: mette_christensen_32@hotmail.com
UngHerning

Mie Secher Rasmussen, bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
mobil: 20 41 17 41
mail: ms@ungnorddjurs.dk
Ung Norddjurs

Lars G. Nielsen, bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
mobil: 40 27 39 99
mail: larsnielsen89@gmail.com
Ungdomsskolen Skive

René Hedegaard Nielsen, bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
mobil: 41 85 72 74
mail: rhn@aarhus.dk
Klub A45/ Ung I Aarhus

Astrid Jensen - Revisor  (valgt 2019)
Tlf.: 40 31 52 33
Mail: asj@bupl.dk
BUPL Midtvest

Ole Buchreitz Jensen - Revisor (valgt 2019)
Tlf.: 20 45 00 56 
Mail: ole.jensen@rksk.dk
Ringkøbing-Skjern Ungdomsskole

 



Holger Nissen – 1. revisorsuppleant (valgt 2019)
Mail: unghn@herning.dk
UngHerning

Allan Bjørnskov Hansen – 2. revisorsuppleant (valgt 2019)
Mail: ungah@herning.dk
UngHerning


Sofie Fredenslund – 1. Suppleant for ungerådsmedlem som er medlem af landsrådet (valgt 2019)
mobil: 42 66 41 30
mail: Sofi094h35@gmail.com 
UngNorddjurs

Signe Holmer  – 2. Suppleant for ungerådsmedlem som er medlem af landsrådet (valgt 2019)
mobil: 60 58 40 35
mail: signepl606@gmail.com  
UngNorddjurs

Laura Marie Løgstrup Hansen  – Suppleant for ungerådsmedlemmet (valgt 2019)
mobil: 53 28 06 04
mail: Lauramarielogstruphansen@gmail.com
UngNorddjurs


Tilforordnede:

Sarah Høj Bøystrup - ung
mobil: 52 38 06 51
mail: Kornmarken_13@dlgmail.dk
Ungdomsskolen Skive

Cecilie Bennedsgaard - ung
mobil: 29 80 14 11
mail: 
Ungdomsskolen Skive

Rikke Guldager Sørensen - ung
Mobil: 23 64 04 54
Ungdomsskolen Skive

Louise J. Bennedsgaard - ung
Mobil: 29 80 92 60
Ungdomsskolen Skive