Region Hovedstaden

Regionsbestyrelsen Hovedstaden

2018/2019

Dennis Waldemar - Formand og Landsrådsmedlem (valgt 2017)
Tlf.: 28 15 64 88
Mail: dw@dingse.dk
Skoleklubben Søborg
Gladsaxe Kommune

Belinda Lütz - Næstformand (valgt 2018 for 1 år)
Tlf.: 24 65 19 18
Mail: frk.belinda@gmail.com
Vesterbro Ungdomsgård
Københavns Kommune

Kenneth Dubgaard Poulsen - Landsrådsmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 72 49 73 22
Mail: kdpou@gribskov.dk
Helsinge Ungdomshus
Gribskov Kommune

Ingrid Tolstrup - Økonomiansvarlig (valgt 2018)
Tlf.: 23 72 05 56
Mail: ingridtolstrup@pc.dk
Bornholm Ungdomsskole, afd. Nord
Bornholms Kommune

Susan Aasted Jakobsen - Bestyrelsesmedlem + suppleant til Landsrådsmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 50 58 24 32
Mail: susanjakobsen93@gmail.com
Vesterbro Ungdomsgård
Københavns Kommune

Louise Bygballe Frommelt - Bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 31 34 65 33
Mail: louisefrommelt@gmail.com
Gribskov Ungdomsskole
Gribskov Kommune

Lasse Hal - Bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 29 10 55 36
Mail: lass122f@apps.uvtaarnby.dk
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Finn Engelbrekt - Bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 51 27 34 84
Mail: finn.engelbrekt@egekom.dk
Ørnebjerg Fritids- og ungdomsklub
Egedal Kommune

Sara Nørregaard Holmquist – Bestyrelsesmedlem (valgt 2017)
Tlf.: 29 66 63 32
Mail: sara@vesterbro-ungdomsgaard.dk
Vesterbro Ungdomsgård
Københavns Kommune

Phillip Østergaard - Bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 61 26 33 11
Mail: phillip@version-2.dk
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Emilia Chantell Lind - Bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 24912719
Mail: emilia@nbs4.dk
TK Ungdomsgaard
Københavns Kommune

Thomas Mitchenson - Bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 26 82 02 67
Mail: thomas.hampen@gmail.com
Hampen
Egedal Kommune

Stefan Bern Eilers - Bestyrelsesmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 51 20 25 01
Mail: stefan.bern.eilers@gmail.com
Skoleklubben Søborg
Gladsaxe Kommune

Noah Forsberg Clausen - Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2018 for 1 år)
Tlf.: 61 15 45 41
Mail: noahf2003@gmail.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Silja Hovgaard - Ungerådsmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 31 56 57 59
Mail: siljahovgaard@gmail.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Sofia Schmidt Vrochopoulos - Suppleant for Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2018 for 1 år)
Tlf.: 29 88 84 13
Mail: sofiasv.dk@gmail.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Tom Knudsen - Tilforordnet medlem
Tlf.: 30 18 17 69
Mail: tom.knudsen@brk.dk
Bornholms Ungdomsskole
Bornholms Kommune

Steffani Norberg - Tilfordnet medlem
Tlf.: 30 86 24 41
Mail: steffaninoberg@gmail.com
Ungehuset Hampen
Egedal Kommune

Thor Ekberg Bonde - Tilforordnet medlem
Tlf.: 50 50 25 75
Mail: tebonde@hotmail.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Magnus Andersen - Tilforordnet medlem
Tlf.: 24 98 90 97
Mail: magn4581@gmail.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Tommy Troelsen - Revisorer
Tlf.:  20 40 30 63
Mail: totr@hillerod.dk
Hillerød Ungdomsskole
Hillerød Kommune

Thomas Feldborg Bruun - Revisorer
Tlf.: 29 81 98 29
Mail: thomasnbruun@me.com
Ung Egedal
Egedal Kommune

Rasmus Blichfeldt – 1. revisorsuppleant (valgt 2018)
Tlf.: 51 33 21 68
Mail: rab@ishoj.dk
Ishøj Ungdomsskole
Ishøj Kommune

Brian Larsen – 2. revisorsuppleant (valgt 2018)
Tlf.: 22 11 37 53
Mail: brian@granen.dk
Ishøj Ungdomsskole
Ishøj Kommune

Morten Larsen - Regionskonsulent
Nørregade 77, 6., Postbox 109, 5100 Odense C
Mail: chs@ungdomsringen.dk
Tlf.: 30 92 21 60
Ungdomsringen