Ungdomsringens Landsråd 2019/20

Daglig ledelse

Bjørn Brandenborg

Bjørn Brandenborg

Formand
Medlem af Folketinget (S)
Mobil: 33 37 40 10
bjoern.brandenborg@ft.dk
Lars Holme

Lars Holme

Næstformand
Fritidscenteret Vesterkæret
Mobil: 40 58 04 96
larsholme@gmail.com
Henrik Hald Krog

Henrik Hald Krog

Næstformand
Vordingborg Ungdomsskole
Mobil: 22 78 68 87
hhk@ungdomsringen.dk
Julie Seneca Nielsen

Julie Seneca Nielsen

Ungerådsformand
Juliescnielsen@gmail.com

 

Medlemmer valgt i regionerne 

Region Hovedstaden: 

Dennis Waldemar - Formand og Landsrådsmedlem (valgt 2019)
Tlf.: 28 15 64 88
Mail: dw@dingse.dk
Skoleklubben Søborg
Gladsaxe Kommune  

Kenneth Dubgaard Poulsen - Landsrådsmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 72 49 73 22
Mail: kdpou@gribskov.dk
Helsinge Ungdomshus
Gribskov Kommune

Sivan Bilal - Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2019) 
Tlf.: 71 66 73 21
Mail: bilalsivan@gmail.com
Helsinge Ungdomshus
Gribskov Kommune

 

 

 

Region Sjælland: 

 

Steen Krogdahl – formand og Landsmedlem (valgt 2019)
Tlf.: 24 96 11 88
Mail: steenlk@Roskilde.dk
Roskilde Nord
Roskilde Kommune

Mathias Jørgen Mathiesen – Landsrådsmedlem (valgt 2018)
Tlf.: 25 23 04 04
Mail: MJM@ringsted.dk
Ringsted Ungdomshus Syd
Ringsted Kommune

Athena Ankær Rhod – Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2019) 
Tlf.: 61 41 69 81
Mail: athenarhod@hotmail.dk
Klubberne i Roskilde
Roskilde Kommune

 

 

Region Syddanmark:  

 

Kim Ebbehøj - Formand og Landsrådsmedlem  (valgt 2019)
Tlf.: 88 72 65 37/ 27 90 65 37
Mail: kton@sonderborg.dk
Sønderborg Ungdomsskole, afd. Als
Sønderborg Kommune

Otto Schmidtke – Landsrådsmedlem (valgt i 2018) 
Tlf.: 24 79 48 14
Mail: haots@vejle.dk

Vejle Ungdomsskole
Vejle Kommune


Sinbad Bahri - Ungerådsmedlem og Landsrådsmedlem (valgt i 2019) 
Tlf.: 42 17 89 75 / 60 40 20 04
Mail: bahrisindbad@gmail.com
Klub 54 - Sønderborg Ungdomsskole
Sønderborg Kommune

 

 

 

Region Midtjylland: 

Per Larsen – Formand og Landsrådsmedlem (valgt 2019) 
Mobil: 20 14 65 15
Mail: pl@ungnorddjurs.dk
Ung Norddjurs
Norddjurs Kommune


Claus Hansen - Landsrådsmedlem (valgt 2018) 
Tlf.: 40867408
Mail: ch@randers.dk
Randers USK
Randers Kommune


Hazem Alchamat - Ungerådsmedlem og Landsrådsmedlem (valgt 2018) 
Mobil: 52 30 85 02
mail: hazem007sh@gmail.com
Ung Silkeborg
Silkeborg Kommune

 

 

 

Region Nordjylland: 

Rolf Bekker - Formand og Landsrådsmedlem (valgt 2019)
Tlf. 25 20 06 30/98 17 94 00
Mail: rsb-skole@aalborg.dk
Ungdomshuset Stationen
Aalborg Kommune

Pedja Jovetic - Landsrådsmedlem (valgt 2018)
Tlf. 41 91 32 37
Mail: prjo-fb@aalborg.dk
Fritidscenter Højvangen
Aalborg Kommune

Signe Petersen - Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2017)
Tlf: 42 27 55 10
Mail: signesterup@gmail.com
Fritidscentret Højvang
Aalborg Kommune

 

 

 

 

Navn Størrelse Dato
2020 27-10-2020
2019 03-10-2019
2018 28-05-2019
2017 28-05-2019
2016 28-05-2019
2015 28-05-2019
2014 28-05-2019
2013 28-05-2019
2012 28-05-2019
2011 28-05-2019
2010 28-05-2019
2009 28-05-2019
2008 28-05-2019
2007 28-05-2019
pdf Forretningsorden for Landsrådet 2014_ 2015.pdf 359 KB 08-01-2015