UngDanmark samling.


13. apr 2018 til 15. apr 2018 / 18:00 - 13:00
​Niels Bohrs Allé 210, 5220 Odense SØ

Det er med stor glæde og fornøjelse at vi, i Odense inviterer jer til årets sidste UngDanmark samling. Det overordnede tema for hele året har været “ Ung i Verden”.
Den røde tråd gennem hele weekenden i Odense er “Unge og Fællesskaber”. Det vil således også være det gennemgående tema for vores workshops.

Praktisk information:
● Regler:
○ Ingen alkohol.
○ Ingen rusmidler. (Snus)
○ Ingen energidrik.
○ Man forlader kun matriklen hvis man har fået lov af sin tovholder.
○ Man må ikke forlade matriklen efter kl. 18:00.


● Andet:
○ Vi er langt væk fra supermarkeder, køb slik hjemmefra.
○ Hvis man ikke selv har provianter med, sælger vi under døgneren.


● Fest om lørdagen (lyskryds fest):
○ Tag tøj med til festen, med farven, du synes passer bedst til dig.
■ Grøn​: Single
■ Gul​: Complicated
■ Rød​: Taken

Vi vil gerne vide nedenstående som I gerne må skrive i en mail til Maria Juul Baasch -  mari2b01@appsodense.dk eller Ayar H. Morad -  ayar0001@appsodense.dk :
● Spiser i med fredag aften?
● Skal i have mad med på vejen om søndagen?
● Har i nogle specielle ønsker til sovelokaler? (Dreng / Pige)
● Har i nogle unge med allergi, nogen der er vegetar, nogen der spiser halal.
● Hvem skal være med til døgneren?
○ (Forældreunderskrift er påkrævet, og skal afleveres til sin egen tovholder).

Kontaktoplysninger:
Maria Juul Baasch, Tovholder for UngOdense
Tlf: 22823396 - Mail: mari2b01@appsodense.dk
Ayar H. Morad, Tovholder for UngOdense
Tlf: 21391010 - Mail: ayar0001@appsodense.dk

Program

Fredag
18:00 - 21:00    Ankomst, indkvartering og aftensmad. 21:00 - 21:30    Velkomst og kage.
21:30 - 23:00    Icebreaker og ryste sammen øvelse.
23:00 - 23:30    Hygge med vennerne.
23:30 - 00:00    Godnat og tak - husk at børste tænder.
00:00           Helt musestille.

Lørdag
08:00 - 09:00    Fælles morgenmad.
09:00 - 09:30    Smuksering.
09:30 - 10:15    Team Building.
10:15 - 11:00    Oplæg fra ungdomsskoleforeningen.
11:00 - 11:15    Pause.
11:15 - 12:15    Workshop 1.
12:20 - 12:50    Frokost.
13:00 - 13:55    Workshop 2.
14:00 - 14:55    Workshop 3.
15:00 - 17:30    Fritid.
18:00 - 19:30    Aftensmad.
20:45           Fællesfoto.
21:00 - 01:30    Paaarty - Lyskryds fest.
02:00           Døgneren begynder, for dem der vil.

Søndag
08:00 - 09:00    Fælles morgenmad og præmieoverrækkelse.
09:00 - 11:00    Oprydning og pakning af busser.
11:00 - 12:00    Evaluering.

12:00 - 13:00    Farvel og tak - Seneste ude kl. 13:00.

 


Vil du vide mere?
Charlotte Risum Jensen
Charlotte Risum Jensen
Konstitueret Sekretariatschef/Sekretariatsmedarbejder
Aktiviteter, festivals, kurser i regionerne, medlemsregistrering og feriekolonien Stenbjerg
30922161/70270050
crj@ungdomsringen.dk
Hjælp til tilmelding?
Charlotte Risum Jensen
Charlotte Risum Jensen
Konstitueret Sekretariatschef/Sekretariatsmedarbejder
Aktiviteter, festivals, kurser i regionerne, medlemsregistrering og feriekolonien Stenbjerg
30922161/70270050
crj@ungdomsringen.dk