Regionsbestyrelsen

Regionsbestyrelsen

Regionsbestyrelsen 

Pr. 2. oktober 2014

(årstal i parentes efter navn er valgår)


Formand og landsrådsmedlem - Dennis Waldemar (2014)
Tølløsevej 15, 1. tv.
2700 Brønshøj
Tlf.: 28 15 64 88
Mail: dw@dingse.dk  
Skoleklubben Søborg – tlf.: 29 29 13 83
Gladsaxe Kommune

Næstformand og landsrådsmedlem - Lasse Hal (2014)
Kildedalen 52
3400 Hillerød
Tlf.:72 32 45 20/72 32 45 21
Mail: lape@hillerod.dk
Hillerød Kommune

Økonomiansvarlig - Ingrid Tolstrup (2014)
Klemenskervej 33
3760 Gudhjem 
Tlf: 
23 72 05 56 
Mail: 
ingridtolstrup@pc.dk 
Bornholm US, afd. Nord – tlf.: 56 92 34 70
Bornholms Kommune

Ungerådsmedlem/Ungerådsformand - Oskar Kloppenborg Vellev (2014)
Hyben Allé 62, st. th
Tlf: 50 70 32 13
Mail: oskarvellev@me.com
Tårnby USK - tlf.: 32 50 17 51
Tårnby Kommune

Ungerådsmedlem - Ieva Platniece (2014)
Tlf.: 22 57 21 91
Mail: ievaplatniece@gmail.com
Østhuset - tlf.: 48 26 78 51
Hillerød Kommune

1.Suppleant:
Sofia Bachmann Kristensen
Herkules allé 38
2770 Kastrup
email:sofiabachmann@hotmail.com
Tårnby USK – tlf.: 32 50 17 51 
Tårnby Kommune

2.Suppleant:
Frederik Hatorp Holm
Gribskov Ungdomsskole -tlf.: 72 49 99 99
Gribskov Kommune

Bestyrelsesmedlemmer:

Susan Jakobsen (2014)
Tlf.: 50 58 24 32
Mail: susanjakobsen93@gmail.com
UngEgedal Klub Hampen
Egedal Kommune

Helle Friis-Mikkelsen (2014)
Løjtegaardsvej 167
2770 Kastrup
Tlf.: 30 76 03 16
Mail: hfm.us.uk@taarnby.dk
Tårnby USK - tlf.: 32 50 17 51
Tårnby Kommune

Per Svend Dalstrøm (2014)
Tlf.: 30 11 10 28
Mail: per@vesterbro-ungdomsgaard.dk
Vesterbro Ungdomsgård - tlf.: 33 55 00 80
Københavns kommune

Tom Knudsen (2013)
Loisenhøj 48
3700 Rønne
Tlf.30181769
email: tom.knudsen@brk.dk
Bornholms USK tlf.56923445 
Bornholms kommune

Kirsten Schmidt Nielsen (2013)
Baggesensgade 37, 2. th
2200 Kbh. N
Tlf. 26982508
Mail: kirsten@schmidtnielsen.com
Karlsvognen tlf. 39160101 
Københavns kommune

Kenneth Poulsen (2014)
Hillerødsholms Allé 79, 2.th
3400  Hillerød
Tlf.: 72 49 73 22
Mail: kdpou@gribskov.dk
Ungdomshuset - tlf.: 48 76 17 07
Gribskov Kommune

Søren Hunnerup Pedersen (2014)
Jernbæk Allé 68
Ramløse
3200  Helsinge
Tlf.: 72 49 75 72
Mail: shped@gribskov.dk
Gribskov Ungdomsskole - tlf: 72499999
Gribskov Kommune

Konsulent - Lisbeth Teglbjærg
Ungdomsringen
Nørregade 77, 6.
Postbox 109
5100 Odense C
Tlf.: 65 47 21 62 / 30 92 21 62
Ungdomsringen - tlf.: 70 27 00 50
Mail: lit@ungdomsringen.dk 


Mailliste til bestyrelsen (kopier og sæt ind i mailprogram)

dw@dingse.dk; 
lape@hillerod.dk; 
ingridtolstrup@pc.dk; 
oskarvellev@me.com;
ievaplatniece@gmail.com;
susanjakobsen93@gmail.com;
hfm.us.uk@taarnby.dk; 
per@vesterbro-ungdomsgaard.dk;
tom.knudsen@brk.dk;
kirsten@schmidtnielsen.com; 
kdpou@gribskov.dk; 
shped@gribskov.dk; 
lit@ungdomsringen.dk; 

 

Suppleant:
sofiabachmann@hotmail.com;