Region Syddanmark

 

Regionsbestyrelsen

2017-2018

Kim Ebbehøj - Formand og Landsrådsmedlem  (valgt 2017)
Bjørnøvej 12, 6440 Augustenborg
Tlf.: 88 72 65 37/ 27 90 65 37
Mail: kton@sonderborg.dk
Sønderborg Ungdomsskole, afd. Als
Sønderborg Kommune

Tilde Lindvig - Næstformand (valgt i bestyrelsen 2016 og valgt som næstformand 2017) 
Allègade 30, 5000 Odense C
Tlf.: 50 82 11 11
Mail: tildelindvig96@hotmail.com
Klub: UngSyd og UngVest Odense
Odense Kommune

Gitte Jensen – Landsrådsmedlem (Valgt i bestyrelsen i 2016 og valgt til landsrådsmedlem i  2017) 
Åbrinken 38, 5220 Odense SØ
Tlf.: 27 39 56 63
Mail: gnl@nyborg.dk
Nyborg Ungdomsskole/Aktivhuset Nyborg Fritids- og Ungdomsklub.
Nyborg Kommune

Nazim Gürkan - Økonomiansvarlig (valgt 2016) 
Danmarksgade 10, 5000 Odense C
Tlf.: 24 85 62 85
Mail: nazg@odense.dk
UngSyd Odense
Odense Kommune

Cindie Panduro - Bestyrelsesmedlem (valgt 2016) 
Dahlsvej 1, 5260 Odense S
Tlf.: 60 62 31 81
Mail: cp@ungsyd.dk
Ung Syd Odense
Odense Kommune

Palle Egon Frederiksen - Bestyrelsesmedlem (valgt i 2016) 
Klarkring Stationsvej 4, 7130 Juelsminde
Tlf.: 41 59 99 57
Mail: palleegon66@hotmail.com
Nørremarkens Fritidscenter
Vejle Kommune

Mia B. Jagernik - Bestyrelsesmedlem (valgt i 2017) 
Violvej 11, 6400 Sønderborg
Tlf.: 27 90 51 33
Mail: mbja@sonderborg.dk
Sønderborg US - Metro
Sønderborg Kommune

Christian Beier – Bestyrelsesmedlem – suppleant til landsrådsmedlem (valgt i 2017) 
Østkystvejen 71, 6470 Sydals
Tlf.: 30 46 44 88
Mail: beier@live.dk
Sønderborg US – Klub 54
Sønderborg Kommune

Ali Safi – Bestyrelsesmedlem (valgt 2017)
Vognmandsvej 12, 2tv, 5800 Nyborg
Tlf.: 50 35 77 88
Mail: Mohas@nyborg.dk
Nyborg US
Nyborg Kommune

Sofie-Patrizia Boisen - Ungerådsmedlem af Landsrådsmedlem (valgt i 2017) 
Gl. Aabenraavej 18, 6400 Sønderborg
Tlf.: 20 66 20 16
Mail: sofi702a@icloud.com
Klub 54 Sønderborg
Sønderborg Kommune

Martin Bysted - Ungerådsmedlem - (valgt i 2016) 
Dybbøl Bygade 15B, 6400 Sønderborg
Tlf.: 20 82 90 27
Mail: bystedhd@live.dk
Klub 54 Sønderborg
Sønderborg Kommune

Sinbad Bahri - 1. suppleant til Ungerådsmedlem (valgt i 2017) 
Perlegade 54, 6400 Sønderborg
Tlf.: 42 76 83 63
Mail: bahrisindbad@gmail.com
Klub 54 Sønderborg
Sønderborg Kommune

Mellisa Marianne Gürkan - 2. suppleant til Ungerådsmedlem (valgt i 2017) 
Tranehøjen 320, 5250 Dyrup
Tlf.: 42 66 11 56
Mail: Mellisagurkan@hotmail.com
UngOdense
Odense Kommune

Natasja Larsen - valgt som suppeleant til ungerådsmedlemmet af landsrådet (valgt i 2017)
Mail: 
natasja10@hotmail.com
Nyborg Ungdomsskole
 

Helle Kiesbye - Tilforordnet medlem 
Seminarievej 2, 6740 Ribe
Tlf.: 21 46 33 10
Mail: heki@esbjergkommune.dk
Klub Hviding (pr. 1.1.2018)
Esbjerg Kommune

Nina Fredensborg Øhlenschlæger - Revisorer 
Tlf.: 29631026
Mail: nf@odense.dk
UngSyd
Odense Kommune

Jesper Nielsen - Revisorer
Mail: jen@nyborg.dk
Nyborg Ungdomsskole
Nyborg Kommune