Region Sjælland

Regionsbestyrelsen 

2017-2018

Mads Buus Madsen – formand og Landsmedlem (valgt 2017)
Gl. Ringstedvej 32, 4300 Holbæk
Tlf.: 72 36 51 29
Mail: mabum@holb.dk
Holbæk Ungdomscenter
Holbæk Kommune

 

 

Steen Krogdahl – Næstformand (Valgt i bestyrelsen 2016 og valgt som næstformand 2017)
Søbjergvej 8, 4100 Ringsted
Tlf.: 24 96 11 88
Mail: steenlk@Roskilde.dk
Roskilde Nord
Roskilde Kommune

 

Mathias Jørgen Mathiesen – Landsrådsmedlem (valgt 2016)
Balstrupvej 7, 4100 Ringsted
Tlf.: 25 23 04 04
Mail: mjm@it.dk
Ringsted Ungdomshus Syd
Ringsted Kommune

 

Niels Plet-Hansen – Økonomiansvarlig (valgt 2016)
Knudskovparken 179, 4300 Holbæk
Tlf.: 72 36 29 16
Mail: pleth@holb.dk
Holbæk Ungdomsskole
Holbæk Kommune

 

Peter Busk Bestyrelsesmedlem (valgt 2017)
Sandbechs Allé 1A, 4330 Hvalsø
Tlf.: 46 40 48 04
Mail: pers@lejre.dk
Lejre Ungdomsskole
Lejre Kommune

 

Louise Lykke Desezar – Bestyrelsesmedlem (valgt 2017)
Espelundsvej 8, 4330 Hvalsø
Tlf.: 20 68 60 94
Mail: lodes@holbæk.dk
Holbæk Ungdomsskole
Holbæk Kommune

 

Camilla Milano Garde – Bestyrelsesmedlem (valgt 2017)
Pileager 9, 4330 Hvalsø
Tlf.: 91 55 08 01
Mail: camillamg@roskilde.dk
Klub Roskilde Nord
Roskilde Kommune

 

Maiken Krogdahl – Bestyrelsesmedlem (valgt 2017)
Søbjergvej 8, 4100 Ringsted
Tlf.: 24 80 26 79
Mail: maikenrp@roskilde.dk
Klubberne i Roskilde
Roskilde Kommune

 

 

 

 

 

Henrik Larsen – Bestyrelsesmedlem (valgt 2017)
Egemosevej 27, 4174 Lystrup
Tlf.: 42 20 65 52
Mail: henrik.larsen10@gmail.com
Ringsted Ungdomsskole
Ringsted Kommune

 

Millard Barakzai – Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2017) 
Sct. Bendtsgade 6. 1. tv., 4100 Ringsted
Tlf.: 27 57 99 93
Mail: millard-barakzai@hotmail.com
Ringsted Ungdomsskole
Ringsted Kommune

 

Mohammad Hussein – Ungerådsmedlem (valgt 2017)
Ahorn Allé 44. 1. th., 4100 Ringsted
Tlf.: 61 31 98 33
Mail: mohammed_2000@hotmail.dk
Ringsted Ungdomsskole
Ringsted Kommune

 

Elisa Rosenborg – 1. suppleant til Ungerådsmedlemmet, der også er Landsrådsmedlem (valgt 2017)
Skolevej 30, 4440 Knabstrup
Tlf.: 41 67 00 07
Mail: elise-2002@live.dk
Holbæk Ungdomsskole
Holbæk Kommune

 

Mette Svane Pedersen – 2. suppleant til Ungerådsmedlemmet, der også er Landsrådsmedlem (valgt 2017)
Vernersvej 28, 4040 Jyllinge
Tlf.: 51 15 11 02
Mail: mette.svane@hotmail.com
Klub Roskilde Nord
Roskilde Kommun 

 

André Skjøtt Jensen – 1. suppleant til Ungerådet (valgt 2017)
Tlf.: 60 40 20 93
Mail.:
and@skoleelever.dk
Ringsted Ungdomsskole
Ringsted Kommune


Aksel Poulsen - Revisor (valgt 2017)

Mail: akpo@tdcadsl.dk 

 

Henrik Hansen - 1. revisorsuppleant (valgt 2017)
Wesselsvej 67, 4700 Næstved
Tlf.: 21 27 47 49/55 77 77 58
Mail: heli@stofanet.dk
HG. Fritidsklub
Næstved Kommune

Nanna Sasja Bangsted – 2. revisorsuppleant (valgt 2017)
Kejserkåbevej 21, 4300 Holbæk
Tlf.: 72 36 88 24
Mail: naban@holb.dk
Holbæk Ungdomsskole
Holbæk Kommune