Regionsbestyrelsen pr. november 2015

Forretningsorden for Regionsbestyrelsen Ungdomsringen Region Nordjylland.

Formand:

Rolf Bekker (på valg i 2017)
Karnersvej 18
9000 Aalborg
tlf. 25 20 06 30
e-mail: rolf@station10.dk
Ungdomshuset Stationen tlf. 98 17 94 00

 

NÆSTFORMAND (næstformand - LR - suppleant for formand):

Inge Conradsen (på valg 2016)
Hellekisten 241
9230 Svenstrup
tlf. 99 82 34 70
e-mail: con-fb@aalborg.dk

 

Landsrådsmedlem:

Pedja Jovetic (på valg i 2016)
Stationsmestervej 142
9200 Aalborg
tlf. 41 91 32 37
e-mail:pjo@jammerbugt.dk

 

Økonomiansvarlig:

Else Petersen (på valg i 2017)
Karnersvej 18
9000 Aalborg C
tlf. 25200631/98101995
e-mail: else@station10.dk  
Ungdomshuset Stationen tlf. 98179400

 

Øvrige bestyrelsesmedlemmer:

Martin Guldbech Ovesen (landsrådssupplant for Pedja Jovetic) (på valg 2016)
Kastetvej 40.1.tv.
9000 Aalborg
tlf: 27 28 03 55
E-mail: annebergvej70@hotmail.com
Fritiscenter Vesterkæret
 

Renate Weilov (på valg i 2017)
Søndergade 78
9900 Frederikshavn
tlf: 98 45 66 30
e-mail: rewe@frederikshavn.dk
Kaj Bundvad Fritidscenter 

 

Anette Bjørndal - (landsrådssuppleant for Rolf Bekker) (på valg 2016)
Thorhaugevej 37
7700 Thisted
tlf. 20 48 88 91
e-mail: ab@thisted.dk

 

Mikkel Hein Jensen (på valg i 2017)
Smedegårdsvej 58
9220 Aalborg
tlf. 99 31 36 60
e-mail: mihe-fb@aalborg.dk

 

Ungerådsmedlem:

Annika Helene Laursen (Landsrådsmedlem) (på valg i 2017)
C. H. Rydersvej 4
9210 Aalborg SØ
tlf: 21 66 10 49/ 98 14 57 47
e-mail: annikalaursen@hotmail.com
Fri-Stedet

Suppleant for Ungerådsmedlem Landsråd
Nana Houmann Korsgaard (på valg i 2016)
Slåenvej 7,
9000 Aalborg
e-mail: nanahoumann@hotmail.com
Tlf: 29 70 59 68


Revisorer:

Tommy D. Mogensen
Kirkegade 2
9460 Brovst
e-mail: tmm@jammerbugt.dk  
Jammerbugt Ungdomsskole tlf. 72578230

Lars Axelsen
Aalborgvej 370
9362 Gandrup 
tlf. 30 37 45 16
e-mail: LSA@siemens.com
Gandrup Ungdomsklub

 

1. REVISORSUPPLEANT

Brian Larsen
e-mail: brl@jammerbugt.dk

2. REVISORSUPPLEANT
Birgitte Leding Skøtt
e-mail: bls@jammerbugt.dk