Regionsbestyrelsen

2016-2017

Rolf Bekker - Formand og Landsrådsmedlem (valgt 2015)
Karnersvej 18, 9000 Aalborg
Tlf. 25 20 06 30/98 17 94 00
Mail: rolf@station10.dk
Ungdomshuset Stationen
Aalborg Kommune

Inge Conradsen - Næstformand + suppleant for formanden i Landsrådet (valgt 2016 – valgt for 1 år grundet vedtægsændringer)
Hellekisten 24, 9230 Svenstrup
Tlf. 99 82 34 70
Mail: con-fb@aalborg.dk
FC. Højvang
Aalborg Kommune

Pedja Jovetic - Landsrådsmedlem (valgt 2016)
Stationsmestervej 142, 9200 Aalborg
Tlf. 41 91 32 37
Mail: prjo-fb@aalborg.dk
Fritidscenter Højvangen
Aalborg Kommune

Mikkel Hein Jensen - Økonomiansvarlig (valgt 2015)
Tranumparken 8A, 9220 Aalborg Øst
Tlf. 99 82 36 36
Mail: mihe-fb@aalborg.dk
FC. Smedegården
Aalborg Kommune

Martin Guldbech Ovesen - Bestyrelsesmedlem + suppleant til Landsrådsmedlem (valgt 2016)
Kastetvej 40.1.tv., 9000 Aalborg
Tlf. 27 28 03 55
Mail: annebergvej70@hotmail.com
FC. Vesterkæret
Aalborg Kommune

Bestyrelsesmedlem - Renate Weilov (valgt 2015)
Søndergade 78, 9900 Frederikshavn
Tlf. 98 45 66 30
Mail: rewe@frederikshavn.dk
HotSpot Frederikshavn
Frederikshavn Kommune

Anette Bjørndal - Bestyrelsesmedlem (valgt 2016) 
Thorhaugevej 37, 7700 Thisted
Tlf. 20 48 88 91
Mail: ab@thisted.dk
Thisted Ungdomsskole
Thisted Kommune

Else Petersen - Bestyrelsesmedlem (valgt 2015)
Karnersvej 18, 9000 Aalborg C
Tlf. 25 20 06 31/98 10 19 95/98 17 94 00
Mail: else@station10.dk
Ungdomshuset Stationen
Aalborg Kommune

Christian Degn - Bestyrelsesmedlem (valgt 2016)
Østermarksvej 149400 Nørresundby
Tlf. 29 26 30 97
Mail: cd-fb@aalborg.dk
FC. Vesterkæret
Aalborg Kommune

Mads Lund Thomsen - Bestyrelsesmedlem (valgt 2016)
Norgesvej 69800 Hjørring
Tlf. 72 33 43 60
Mail: mads.lund.thomsen@hjoerring.dk
Hjørring Ungdomsskole
Hjørring Kommune

Marie Søgaard – Bestyrelsesmedlem (valgt 2016)
Skolegade 8b7700 Thisted
Tlf. 99 17 20 92
Mail: marie-7741@hotmail.com
Thisted Ungdomsskole
Thisted Kommune

Annika Helene Laursen - Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2015)
C. H. Rydersvej 4, 9210 Aalborg SØ
Tlf: 21 66 10 49/ 98 14 57 47
Mail: annikalaursen@hotmail.com
FC. Fri-Stedet
Aalborg Kommune

Nana Houmann Korsgaard - Ungerådsmedlem + 1. suppleant til Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2016)
Slåenvej 7, 9000 Aalborg
Tlf: 29 70 59 68
Mail: nanahoumann@hotmail.com
Ungdomshuset Stationen
Aalborg Kommune

Tommy D. Mogensen - Revisor  
Kirkegade 2, 9460 Brovst
Tlf. 72 57 82 30
Mail: tmm@jammerbugt.dk
Jammerbugt Ungdomsskole
Jammerbugt Kommune

Lars Axelsen - Revisor  
Aalborgvej 370, 9362 Gandrup
Tlf. 42 70 21 90
Mail: Larsax70@gmail.com
Gandrup Ungdomsklub
Aalborg Kommune

Brian Larsen -1. revisorsuppleant
Kirkegade 2, 9460 Brovst
Tlf. 72 57 82 30
Mail: brl@jammerbugt.dk
Jammerbugt Ungdomsskole
Jammerbugt Kommune

Birgitte Leding Skøtt - 2. revisorsuppleant  
Kirkegade 2, 9460 Brovst
Tlf. 72 57 82 30
Mail: bls@jammerbugt.dk
Jammerbugt Ungdomsskole
Jammerbugt Kommune

Søren Elmkær - Regionskonsulent
Nørregade 77, 6., Postbox 109, 5100 Odense C
Mail: sel@ungdomsringen.dk 
Tlf.: 65 47 21 67 / 30 92 21 67
Ungdomsringen