Region Hovedstaden

Regionsbestyrelsen Hovedstaden

2017/2018

Dennis Waldemar - Formand og Landsrådsmedlem (valgt 2017)
Tølløsevej 15, 1. tv., 2700 Brønshøj
Tlf.: 28 15 64 88
Mail: dw@dingse.dk
Skoleklubben Søborg
Gladsaxe Kommune

Kenneth Dubgaard Poulsen - Næstformand + suppleant for formanden i Landsrådet (valgt 2017)
Hillerødsholmsallé 79, 2. th., 3400 Hillerød
Tlf.: 72 49 73 22
Mail: kdpou@gribskov.dk
Helsinge Ungdomshus
Gribskov Kommune

Lasse Hal - Landsrådsmedlem (valgt 2016)
Tolvkarlevej 361, 3400 Hillerød
Tlf.: 72 32 45 21
Mail: lasse.hal1@mac.com
Østhuset
Hillerød Kommune

Ingrid Tolstrup - Økonomiansvarlig (valgt 2017)
Muradamsvej 12, 3770 Allinge
Tlf.: 23 72 05 56
Mail: ingridtolstrup@pc.dk
Bornholm Ungdomsskole, afd. Nord
Bornholms Kommune

Per Svend Dalstrøm - Bestyrelsesmedlem (valgt 2016)
Grønvangen 8, 2720 Vanløse
Tlf.: 30 11 10 28
Mail: per@vesterbro-ungdomsgaard.dk
Vesterbro Ungdomsgård
Københavns Kommune

Susan Aasted Jakobsen - Bestyrelsesmedlem (valgt 2016)
Poppel Allé 11a, 1. tv., 3500 Værløse
Tlf.: 50 58 24 32
Mail: susanjakobsen93@gmail.com
Vesterbro Ungdomsgård
Københavns Kommune

Thor Ekberg Bonde - Bestyrelsesmedlem + suppleant til Landsrådsmedlem (valgt 2016)
Løjtegårdsvej 167, 2770 Kastrup
Tlf.: 50 50 25 75
Mail: tebonde@hotmail.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Louise Bygballe Frommelt - Bestyrelsesmedlem (valgt 2016)
Gurrehaven 43, 3200 Helsinge
Tlf.: 31 34 65 33
Mail: louisefrommelt@gmail.com
Gribskov Ungdomsskole
Gribskov Kommune

Finn Engelbrekt - Bestyrelsesmedlem (valgt 2016)
Jespervej 13, 3400 Hillerød
Tlf.: 51 27 34 84
Mail: finn.engelbrekt@egekom.dk
Ørnebjerg Fritids- og ungdomsklub
Egedal Kommune

Gry Jensen - Bestyrelsesmedlem (valgt 2016)
Sydvej 22, 1. th., 3000 Helsingør
Tlf.: 25 31 11 33
Mail: stj08@helsingor.dk 
Helsingør Ungdomsskole
Helsingør Kommune

Belinda Lütz - Bestyrelsesmedlem (valgt 2017) 
Hallandsgade 16, 3. tv., 2300 København S
Tlf.: 24 65 19 18
Mail: frk.belinda@gmail.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Sara Nørregaard Holmquist – Bestyrelsesmedlem (valgt 2017)
Hannemanns Alle 12u, 3.2, 2300 København S
Tlf.: 29 66 63 32
Mail: sara.arb91@gmail.com
Vesterbro Ungdomsgård
Københavns Kommune

Magnus Andersen - Ungerådsmedlem (valgt 2016)
Stavlundvej 3, 2770 Kastrup
Tlf.: 24 98 90 97  
Mail: magn4581@gmail.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

André Bertel - Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2017)
Hadsten Allé 15, 2770 Kastrup
Tlf.: 51 24 48 80
Mail: andreglud@gmail.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Rúni Rasmus Stensen - 1. suppleant til Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2017)
Rundinsvej 12, 3200 Helsinge
Tlf.: 22 66 66 12
Mail: runi.stensen@gmail.com
Helsinge Ungdomshus
Gribskov Kommune

Simone Christensen - 1. suppleant til Ungerådet (valgt 2017 – valgt for 1 år) 
Ægyptensvej 7, 2770 Kastrup
Tlf.: 24 75 72 52
Mail: ett.simo01@gmail.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Lau Heidemann Petersen - Tilforordnet medlem
Ålekistevej 57, 2. tv., 2720 Vanløse
Tlf.: 40 24 51 36
Mail: lauheipet@gmail.com
Pædagogisk konsulent
Københavns Kommune

Tom Knudsen - Tilforordnet medlem
Louisenhøj 48, 3700 Rønne
Tlf.: 30 18 17 69
Mail: tom.knudsen@brk.dk
Bornholms Ungdomsskole
Bornholms Kommune

Tommy Troelsen - Revisorer
Frederiksværksgade 22, 3400 Hillerød
Tlf.:  20 40 30 63
Mail: totr@hillerod.dk
Hillerød Ungdomsskole
Hillerød Kommune

Thomas Feldborg Bruun - Revisorer
Pilehøj 6D, st., 3460 Birkerød
Tlf.: 29 81 98 29
Mail: thomasnbruun@me.com
Ung Egedal
Egedal Kommune

Philip Østergaard – 1. revisorsuppleant (valgt 2017)
Haarlem Allé 57, 2791 Dragør
Tlf.: 61 68 27 22
Mail: phillip@version-2.dk
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

Rasmus Blichfeldt – 2. revisorsuppleant (valgt 2017)
Adresse:
Tlf.:
Mail: rab@ishoj.dk
Institution:
Kommune:

Christoffer Schultz - Regionskonsulent
Nørregade 77, 6., Postbox 109, 5100 Odense C
Mail: chs@ungdomsringen.dk
Tlf.: 30 92 21 62

Ungdomsringen