Region Hovedstaden

Regionsbestyrelsen 

2015 - 2016

Formand og landsrådsmedlem - Dennis Waldemar (2015) 
Tølløsevej 15, 1. tv.
2700 Brønshøj
Tlf.: 28 15 64 88
Mail: dw@dingse.dk  
Skoleklubben Søborg
Gladsaxe Kommune

Næstformand - Kenneth Dubgaard Poulsen (2015)
Hillerødsholmsallé 79,2. th
3400 Hillerød
Tlf: 72 49 73 22

Mail: kdpou@gribskov.dk
Helsinge Ungdomshus

Landsrådsmedlem - Lasse Hal (2014)
Tolvkarlevej 361
3400 Hillerød
Tlf.:72 32 45 21
Mail: lape@hillerod.dk
Østhuset Hillerød

Økonomiansvarlig - Ingrid Tolstrup (2014)
Klemenskervej 33
3760 Gudhjem 
Tlf: 23 72 05 56 
Mail: ingridtolstrup@pc.dk 
Bornholm US, afd. Nord
Bornholms Kommune

Bestyrelsesmedlem - Per Svend Dalstrøm (2014)
Grønvangen 8
2720 Vanløse
Tlf: 30 11 10 28
Mail:per@vesterbro-ungdomsgaard.dk
Vesterbro Ungdomsgård

Bestyrelsesmedlem - Kirsten Schmidt Nielsen (2014)
Baggesensgade 37,2. th,
2200 København N
Tlf: 26 98 25 08
Mail: kirsten@schmidtnielsen.com
Fritidsklubben Karlsvognen

Bestyrelsesmedlem - Susan Aasted Jakobsen (2014)
Poppel Allé 11a, 1. tv, 
3500 Værløse
Tlf: 50 58 24 32
Mail: susanjakobsen93@gmail.com
Ungehuset Hampen

Bestyrelsesmedlem - Thor Ekberg Bonde (2015)
Løjtegårdsvej 167,
2770 Kastrup
Tlf: 50 50 25 75
Mail: tebonde@hotmail.com
Tårnby US

Ungerådsmedlem af Landsrådet - Ieva Platniece (2015)
Østervang 83, 3. tv
3400 Hillerød
Tlf.: 22 57 21 91

Mail: ievaplatniece@gmail.com
Østhuset Hillerød 

Ungerådsmedlem - Sofia Bachmann Kristensen (2015)
Herkules allé 38
2770 Kastrup
Tlf: 28 96 89 09
Mail:sofiabachmann@hotmail.com
Tårnby USK 

Ungerådsmedlem/Ungerådsformand, 1. suppleant Landsrådet - Oskar Kloppenborg Vellev (2015)
Hyben Allé 62, st. th
2770 Kastrup
Tlf: 50 70 32 13
Mail: oskarvellev@gmail.com
Tårnby USK - tlf.: 32 50 17 51
Tårnby Kommune

Ungerådsmedlem/2. suppleant til Landsrådet - Lykke Hovborg (2015)
Fasanvej 13
3650 Ølstykke
Tlf: 42 32 95 70
Mail: lykke@fasanvej13.dk 
Ungehus Hampen

1.Suppleant til Ungerådet - Emma Svanholm Brandt (2015)
Skytten 36
3650 Ølstykke
Tlf: 24 45 16 42
Mail: emma-svanholm@live.com
Ungehuset Hampen

2.Suppleant til Ungerådet - Juliano Recimos (2015)
Baunevej 2a
3230 Græsted
Tlf.: 60 76 35 33
Mail: ixtlajuliano6@hotmail.com
Helsinge Ungdomshus

Tilforordnet medlem - Lau Heidemann Petersen (2015)
Ålekistevej 57, 2.tv,
2720 Vanløse
Mail: lauheipet@gmail.com

Tilforordnet medlem - Louise Bygballe Frommelt (2015)
Gurrehaven 43
3200 Helsinge
Mail: lbfro@gribskov.dk
Tlf. 72 49 75 89
Gribskov Ungdomsskole

Tilforordnet medlem - Tom Knudsen
Louisenhøj 48
3700 Rønne
Tlf.: 30 18 17 69
Mail: tom.knudsen@brk.dk
B
ornholm US

Konsulent 
Christoffer Schultz
Nørregade 77, 6.
Postbox 109
5100 Odense C
Tlf.: 65 47 21 62/30 92 21 62
Mail: chs@ungdomsringen.dk