Ungdomsringens Landsråd 2017/2018

Daglig ledelse

Lars Holme

Lars Holme

Næstformand
Fritidscenteret Vesterkæret
Mobil: 40 58 04 96
larsholme@gmail.com
Magnus Andersen

Magnus Andersen

Ungerådsformand
Taarnby Ungdomsskole
Mobil: 24 98 90 97
magn4581@gmail.com
Henrik Hald Krog

Henrik Hald Krog

Næstformand
Vordingborg Ungdomsskole
Mobil: 22 78 68 87
hekr@vordingborg.dk

 

Medlemmer valgt i regionerne 

Region Hovedstaden: 

Dennis Waldemar - Formand og Landsrådsmedlem (valgt 2017)
Tølløsevej 15, 1. tv., 2700 Brønshøj
Tlf.: 28 15 64 88
Mail: dw@dingse.dk
Skoleklubben Søborg
Gladsaxe Kommune  

Lasse Hal - Landsrådsmedlem (valgt 2016)
Tolvkarlevej 361, 3400 Hillerød
Tlf.: 72 32 45 21
Mail: lasse.hal1@mac.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

André Bertel - Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2017)
Hadsten Allé 15, 2770 Kastrup
Tlf.: 51 24 48 80
Mail: andreglud@gmail.com
Tårnby Ungdomsskole
Tårnby Kommune

 

 

 

Region Sjælland: 

 

Mads Buus Madsen – formand og Landsmedlem (valgt 2017)
Gl. Ringstedvej 32, 4300 Holbæk
Tlf.: 72 36 51 29
Mail: mabum@holb.dk
Holbæk Ungdomscenter
Holbæk Kommune

Mathias Jørgen Mathiesen – Landsrådsmedlem (valgt 2016)
Balstrupvej 7, 4100 Ringsted
Tlf.: 25 23 04 04
Mail: mjm@it.dk
Ringsted Ungdomshus Syd
Ringsted Kommune

Millard Barakzai – Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2017) 
Sct. Bendtsgade 6. 1. tv., 4100 Ringsted
Tlf.: 27 57 99 93
Mail: millard-barakzai@hotmail.com
Ringsted Ungdomsskole
Ringsted Kommune

 

 

Region Syddanmark:  

 

Kim Ebbehøj - Formand og Landsrådsmedlem  (valgt 2017)
Bjørnøvej 12, 6440 Augustenborg
Tlf.: 88 72 65 37/ 27 90 65 37
Mail: kton@sonderborg.dk
Sønderborg Ungdomsskole, afd. Als
Sønderborg Kommune

Gitte Jensen – Landsrådsmedlem (Valgt i bestyrelsen i 2016 og valgt til landsrådsmedlem i  2017) 
Åbrinken 38, 5220 Odense SØ
Tlf.: 27 39 56 63
Mail: gnl@nyborg.dk
Nyborg Ungdomsskole/Aktivhuset Nyborg Fritids- og Ungdomsklub.
Nyborg Kommune

Sofie-Patrizia Boisen - Ungerådsmedlem af Landsrådsmedlem (valgt i 2017) 
Gl. Aabenraavej 18, 6400 Sønderborg
Tlf.: 20 66 20 16
Mail: sofi702a@icloud.com
Klub 54 Sønderborg
Sønderborg Kommune

 

 

 

Region Midtjylland: 

Per Larsen Formand og landsrådsmedlem  
Ørumgårdvej 16, 8586 Ørum
TLF.: 20146515
Mail: perlarsen@ungnorddjurs.dk
Ung Norddjurs

Claus Hansen - Landsrådsmedlem   
Bjerregravevej 26, 8920 Randers NV
Tlf.: 40867408
Mail: ch@randers.dk
Randers USK

Gry Schack Petersen - Ungerådsmedlem og Landsrådsmedlem  
Egå Mosevej 26, 8250 Egå
Tlf.: 23344238
Mail: gryschack@gmail.com
Randers USK

 

 

 

Region Nordjylland: 

Rolf Bekker - Formand og Landsrådsmedlem (valgt 2017)
Karnersvej 18, 9000 Aalborg
Tlf. 25 20 06 30/98 17 94 00
Mail: rolf@station10.dk
Ungdomshuset Stationen
Aalborg Kommune

Pedja Jovetic - Landsrådsmedlem (valgt 2016)
Stationsmestervej 142, 9200 Aalborg
Tlf. 41 91 32 37
Mail: prjo-fb@aalborg.dk
Fritidscenter Højvangen
Aalborg Kommune

Nana Houmann Korsgaard - Ungerådsmedlem af Landsrådet (valgt 2017)
Slåenvej 7, 9000 Aalborg
Tlf: 29 70 59 68
Mail: nanahoumann@hotmail.com
Ungdomshuset Stationen
Aalborg Kommune

 

 

 

 

Navn Størrelse Dato
Navn Størrelse Dato
..
pdf 070901_Landsrd_referat_september.pdf 129 KB 10-09-2007
pdf 070512_Landsrd_referat_maj.pdf 105 KB 24-05-2007
pdf 070203_Landsrd_referat_februar.pdf 117 KB 05-02-2007